TISZK + Pannon Egyetem = közös felnőttképzés Kanizsán

Közösen indít közép- és felsőfokú felnőttképzési programokat Nagykanizsán az intézményi és szellemi hátteret egyaránt kihasználva a Pannon Egyetem helyi kampusza és a városban működő térségi integrált szakképző központ (TISZK).

Dénes Sándor, Mérksz Andor, Birkner Zoltán

Dénes Sándor, Mérksz Andor, Birkner Zoltán

Birkner Zoltán, a felsőoktatási intézmény igazgatója a Pannon Egyetem nagykanizsai kampusza és a Kanizsa TISZK keddi közös sajtótájékoztatóján azt mondta: ősztől várhatóan tíz szakmában kínálnak OKJ-s képzéseket vagy felnőttoktatási tanfolyamokat.

A térségben működő cégek igényeire alapozva elsősorban informatikai, közgazdasági, környezetvédelmi, vízügyi, turisztikai és kereskedelmi-logisztikai területen biztosítanak tanulási lehetőséget a szakmával, érettségivel vagy diplomával rendelkezőknek – tette hozzá.

Miután a szabályozás szigorodott, sorra szűntek meg felnőttképzési vállalkozások, ezért a térség legnagyobb képzőhelye lesz a közös kezdeményezés. Eddig a TISZK évente mintegy ezer embernek adott új végzettséget, s ezt a számot néhány éven belül szeretnék megduplázni – jelezte.

 Mérksz Andor, a Kanizsa TISZK vezetője hozzátette: eddig főként gépész és kereskedelmi szakmákban tartottak képzéseket – számos esetben cégek számára – a 2010 óta akkreditációval rendelkező intézményben.

Végh Andrea, a Pannon Egyetem Felnőttképzési Intézetének vezetője ugyanakkor arról beszélt, hogy egy diploma megszerzése sem elegendő például az idegenvezetői vagy mérlegképes könyvelői munkához, ezért is van igény diploma után is OKJ-s képzésekre.

Dénes Sándor polgármester a tájékoztatón úgy fogalmazott: már nem elég egyetlen szakma elsajátítása, amivel azután 40 évig elboldogul bárki, ma minél több végzettséggel rendelkezik valaki, annál jobbak a lehetőségei. A nagykanizsai intézményrendszerben ugyanakkor a szélesebb képzési paletta átjárhatóságot is biztosít a közép- és a felsőfokú képzések oktatói számára.