Nagykanizsai diákok sport sikerei – judo

A Nagykanizsai Judo Klub- Röntgen Kanizsa szombaton Nagyatádon vett részt a 40. Nagyatádi Dél-Dunántúli Regionális Rangsorversenyen. Az egyesületet 19 judoka képviselte, s 16 érmet nyertek.

csapatkép„Sok judokának ez volt az első versenye, s jó volt látni, hogy élvezték a küzdelmeket. Mindenki számára tanulságos volt a megmérettetés, apróbb hibákat ugyan vétettek a tatamin, de tapasztalatszerzésre jó volt a verseny. A 19 indulóból 15 fő érmet szerzett, amivel elégedettek vagyunk.

A tatamira lépett még Mihovics Szabina is, de ezúttal nem versenyzőként, hanem új szerepkörben versenybíróként mutatkozott be.”– nyilatkozta Hóbár Péter, az egyesület edzője.

Ifjúsági (1997-99)

A versenyen indult még Fábos Jenő és Babics Lajos, de ők helyezetlenül zártak.

Vasárnap egy másik versenyen, nemzetközi szinten bizonyított egy kanizsai sportoló:  Ezen a hétvégén rendezték Pitestiben (Románia) az Ifjúsági Európa Kupát, ahol 73 kg-ban Huszár Martin (KASI- NJK Röntgen Kanizsa színeiben) VII. pontszerző helyezést ért el.

A kemény és áldozatos munkánknak köszönhetően egyre több gyermek látogatja a Klub edzéseit, így a Zrínyi utcai edzőtermüket már kinőtték.  Emiatt május elején  új és nagyobb edzőterembe költöznek az edzések. Az új edzőterem címe: Nagykanizsa, Balatoni út 8. (a MOL kút felett). Edzés időpontok: kedd-csütörtök-péntek 17:00-18:00 Ovis és kezdő csoport, 18:00-20:00 haladó csoport. Sok szeretettel várnak minden leendő bajnokot!